Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Denně 10.00–21.00 hod
0 ks a m
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Při nákupu nad 3 000 Kč Vám zboží dovezeme do 30 km na naše náklady jako poděkování za nákup v našem e-shopu. (Nevztahuje se na těžké betonové výrobky)
  1. Úvod
  2. PORADENSTVÍ
  3. Montáž 3D plot.panelů

Montáž 3D panelů

Příprava terénu

Před montáží oplocení je nutné nejprve upravit terén např. sekání trávy, kácení dřevin a srovnání nerovností terénu pomocí krumpáče a lopaty.

Rozměření pozemku a stanovení výšek

Základem kvalitní montáže je provedení výškového, směrového a přesného vyměření roztečí pro sloupky. Výšku sloupku nad terénem zvolíme dle výšky panelu. Mezi panelem a terénem se počítá s mezerou cca. 5 cm, kterou připočítáváme k rozměru panelu.

Vrtání děr a montáž sloupků

Montáž průmyslových panelů se provádí na sloupky jäckelového profilu Zn nebo Zn+PVC 60 x 40 mm. Čelní stranu tvoří vždy strana sloupku o šířce 40 mm. Pro montáž panelů je zapotřebí výkop o rozměrech: hloubka 700 - 900 mm, průměr díry 150 - 200 mm.

U průmyslových panelů je zapotřebí dodržovat přesné rozteče sloupků!

Před montáží je dobré sestavit jedno plotové pole a změřit osovou rozteč. Tímto se vyhneme nepříjemnostem, které se nám mohou na dalších sloupcích nasčítat, jako například chybně zaměřená rozteč a panel nám nepůjde přichytit ke sloupkům. Pokud ale i tak dojde k chybné rozteči mezi sloupky, můžeme panel pomocí úhlové brusky zkrátit. Porušíme tím ale povrchovou úpravu a panel nám může časem začít korodovat. Panel je možné do objímek namontovat s určitou vůlí a tak se nemusíme bát nepatrné rozměrové nuance.

Zabetonování sloupků

Zabetonování sloupků je ta nejdůležitější část montáže. Nejdůležitější je, dobře rozměřit pozemek. Především je důležitá výška sloupku nad terénem. Tu volíme tak, aby nám mezera pod panelem tvořila cca. 50 mm. Dále je nutné změřit délku stran a rozpočítat na jednotlivé panely. Většinou budeme nuceni poslední panel zakrátit.

Nikdy nebetonujte více než 6 sloupků najednou!

V případě zabetonování více sloupků vzniká větší pravděpodobnost v odchylce rozměru rozteče. Při betonování volíme suchý beton, který okolo sloupku po jeho vyrovnání udusáme palicí nebo dřevěným kůlem.

Montáž panelů

Po zabetonování sloupků cca po 5 - 7 dnech můžeme začít montovat panely na sloupky pomocí panelových příchytek. Přechod terénních nerovností řešíme odskoky.

Důležitá informace! U odskoků jsou potřeba delší sloupky.

Novinky z našeho blogu

Dovoz až k vám domů
12.08.2019
Dovoz až k vám domů
Při nákupu nad 3 000 Kč Vám zboží dovezeme v okolí Třince na naše náklady jako poděkování za nákup v našem e-shopu. číst celé
Možnost zapůjčení motorového vrtáku
12.08.2019
Možnost zapůjčení motorového vrtáku
Možnost zapůjčení motorového vrtáku číst celé
               Stálice v oplocení....
12.08.2019
Stálice v oplocení....
Čím silnější drát, tím PEVNĚJŠÍ a KVALITNĚJŠÍ je pletivo číst celé
Jaký je nový trend v plotech?
12.08.2019
Jaký je nový trend v plotech?
Pevnost, robusnost, bezúdžbovost, representativní vzhled, bezpečnost a jednoduchá montáž. To vše jsou vlastnosti 3D i 2D plotových dílců. Do popředí... číst celé
POTŘEBUJETE PORADIT S VÝBĚREM?

Petr Raszka

  +420 725 944 049

   pletivotrinec@seznam.cz

 

KDE NÁS NAJDETE?

© 2019 Pletivo Třinec | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz