SLEVA - pletivo 1500 x 3mm - 126Kč
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Denně 10.00–21.00 hod
0 ks a m
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Při nákupu nad 4 000 Kč Vám zboží dovezeme v okolí Třince na naše náklady jako poděkování za nákup v našem e-shopu. (Nevztahuje se na těžké betonové výrobky)
Novinky
09.11.2022
Vrtání děr - MINIBAGREM
  Nabízíme Vám jednoduché vrtání děr strojově minibagrem. Jedná se o rychlé vyvrtání děr bez namáhavé práce ručním vrtákem. číst celé
24.07.2020
NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA
AREÁL JZD v OLDŘICHOVICÍCH Otevřeli jsme pro Vás novou prodejnu veškerého materiálu na oplocení , kde si můžete sami prohlédnout a vybrat ze ... číst celé
22.01.2021
MOBILNÍ SET pro oplocení našich zvířecích mazlíčků
Mobilní set panelů pro oplocení prostoru pro psy, domácí mazlíčky a hospodářské zvířectvo Set se skládá ze 7 panelů + branka Pro větší rozměr možno ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA areál JZD Oldřichovice 50

 

           

  1. Úvod
  2. PORADENSTVÍ
  3. Montáž 3D plot.panelů

Montáž 3D panelů

Příprava terénu

Před montáží oplocení je nutné nejprve upravit terén např. sekání trávy, kácení dřevin a srovnání nerovností terénu pomocí krumpáče a lopaty.

Rozměření pozemku a stanovení výšek

Základem kvalitní montáže je provedení výškového, směrového a přesného vyměření roztečí pro sloupky. Výšku sloupku nad terénem zvolíme dle výšky panelu. Mezi panelem a terénem se počítá s mezerou cca. 5 cm, kterou připočítáváme k rozměru panelu.

Vrtání děr a montáž sloupků

Montáž průmyslových panelů se provádí na sloupky jäckelového profilu Zn nebo Zn+PVC 60 x 40 mm. Čelní stranu tvoří vždy strana sloupku o šířce 40 mm. Pro montáž panelů je zapotřebí výkop o rozměrech: hloubka 700 - 900 mm, průměr díry 150 - 200 mm.

U průmyslových panelů je zapotřebí dodržovat přesné rozteče sloupků!

Před montáží je dobré sestavit jedno plotové pole a změřit osovou rozteč. Tímto se vyhneme nepříjemnostem, které se nám mohou na dalších sloupcích nasčítat, jako například chybně zaměřená rozteč a panel nám nepůjde přichytit ke sloupkům. Pokud ale i tak dojde k chybné rozteči mezi sloupky, můžeme panel pomocí úhlové brusky zkrátit. Porušíme tím ale povrchovou úpravu a panel nám může časem začít korodovat. Panel je možné do objímek namontovat s určitou vůlí a tak se nemusíme bát nepatrné rozměrové nuance.

Zabetonování sloupků

Zabetonování sloupků je ta nejdůležitější část montáže. Nejdůležitější je, dobře rozměřit pozemek. Především je důležitá výška sloupku nad terénem. Tu volíme tak, aby nám mezera pod panelem tvořila cca. 50 mm. Dále je nutné změřit délku stran a rozpočítat na jednotlivé panely. Většinou budeme nuceni poslední panel zakrátit.

Nikdy nebetonujte více než 6 sloupků najednou!

V případě zabetonování více sloupků vzniká větší pravděpodobnost v odchylce rozměru rozteče. Při betonování volíme suchý beton, který okolo sloupku po jeho vyrovnání udusáme palicí nebo dřevěným kůlem.

Montáž panelů

Po zabetonování sloupků cca po 5 - 7 dnech můžeme začít montovat panely na sloupky pomocí panelových příchytek. Přechod terénních nerovností řešíme odskoky.

Důležitá informace! U odskoků jsou potřeba delší sloupky.

Novinky z našeho blogu

GABIONY - jednoduchý a moderní plot
14.03.2021
GABIONY - jednoduchý a moderní plot
GABIONY - jednoduchý a moderní plot číst celé
Dovoz až k vám domů
12.08.2019
Dovoz až k vám domů
Při nákupu nad 4 000 Kč Vám zboží dovezeme v okolí Třince na naše náklady jako poděkování za nákup v našem e-shopu. číst celé
               Stálice v oplocení....
12.08.2019
Stálice v oplocení....
Čím silnější drát, tím PEVNĚJŠÍ a KVALITNĚJŠÍ je pletivo číst celé
Jaký je nový trend v plotech?
12.08.2019
Jaký je nový trend v plotech?
Pevnost, robusnost, bezúdžbovost, representativní vzhled, bezpečnost a jednoduchá montáž. To vše jsou vlastnosti 3D i 2D plotových dílců. Do popředí... číst celé
POTŘEBUJETE PORADIT S VÝBĚREM?

Petr Raszka

  +420 725 944 049

   pletivotrinec@seznam.cz

 

KDE NÁS NAJDETE?

© 2019 Pletivo Třinec | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz