Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Denně 10.00–21.00 hod
0 ks a m
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Při nákupu nad 3 000 Kč Vám zboží dovezeme v okolí Třince na naše náklady jako poděkování za nákup v našem e-shopu. (Nevztahuje se na těžké betonové výrobky)
  1. Úvod
  2. PORADENSTVÍ
  3. Montáž zemních vrutů

Montáž zemních vrutů

Vyměření pozemku

Pomocí dřevěných kolíků a stavebního provázku si vytyčíme pozemek. Případné nerovnosti terénu si předem upravíme dle potřeby. 

Montáž zemních vrutů

Menší zemní vruty se dají zavrtat pomocí ocelové tyče (roksoru) nebo jinou ocelovou tyčí, kterou najdete třeba doma v dílně. 

Při tvrdé, vyschlé půdě si můžeme práci zjednodušit tím, že do půdy předvrtáme kolmou díru vrtákem. Tím také zjistíme, jestli v místě usazení vrutu není nějaké překážka, jako jsou větší kameny či kořen stromu.

Jakmile začnete zavrtávat vrut do země, neustále musíte myslet na to, že vrut by měl být v zemi usazen kolmo. Toho docílíme tím, že během zavrtávání budeme neustále kontrolovat jeho kolmost pomocí vodováhy.

Vsazení sloupku do zemního vrutu a jeho vyrovnání

Pokud budeme pomocí zemních vrutů stavět plot nebo budeme chtít do země ukotvit třeba jenom slunečník či věšák na prádlo, pak je postup následovný:

Do zemního vrutu, který máme kolmo zavrtaný v zemi, vložíme sloupek. Vyrovnáme jej vodováhou a obsypeme kameninovou drtí. Tím docílíme toho, že sloupek bude v naprosté rovině, i když se nám nepodařilo zemní vrut zavrtat do země kolmo.

Novinky z našeho blogu

Dovoz až k vám domů
12.08.2019
Dovoz až k vám domů
Při nákupu nad 3 000 Kč Vám zboží dovezeme v okolí Třince na naše náklady jako poděkování za nákup v našem e-shopu. číst celé
Možnost zapůjčení motorového vrtáku
12.08.2019
Možnost zapůjčení motorového vrtáku
Možnost zapůjčení motorového vrtáku číst celé
               Stálice v oplocení....
12.08.2019
Stálice v oplocení....
Čím silnější drát, tím PEVNĚJŠÍ a KVALITNĚJŠÍ je pletivo číst celé
Jaký je nový trend v plotech?
12.08.2019
Jaký je nový trend v plotech?
Pevnost, robusnost, bezúdžbovost, representativní vzhled, bezpečnost a jednoduchá montáž. To vše jsou vlastnosti 3D i 2D plotových dílců. Do popředí... číst celé
POTŘEBUJETE PORADIT S VÝBĚREM?

Petr Raszka

  +420 725 944 049

   pletivotrinec@seznam.cz

 

KDE NÁS NAJDETE?

© 2019 Pletivo Třinec | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz